AKTUÁLNE

JeseŇ

Na úvod týchto riadkov Vám prajem krásny koniec naozaj vydareného horúceho leta. Užili ste si slnečné dovolenkové obdobie? Pohľad do kalendára nám hovorí, že jeseň a zima sa nezadržateľne blíži. Načerpajte preto energiu z príjemného babieho leta.

Aj keď ešte nie je Nový rok, skúste si dať nové predsavzatia už teraz. Urobte aspoň malý krôčik pre svoju lepšiu kondíciu, pocit zo života, zdravie a krásu. Hoci je jeseň krásna a farebná, často sa mení počasie a s ním aj naša nálada. Keď ortuť teplomera klesá čoraz nižšie, trpí tým nielen naša duša, ale aj telo a pleť. Nastal vhodný čas dopriať si kozmetické ošetrenie.

Pokožka je počas chladných mesiacov vystavená nepriaznivým vplyvom počasia o čosi viac ako na jar a v lete. Preto si zaslúži zvýšenú pozornosť a starostlivosť, aby si zachovala vitalitu a krásu. Je načase prehodiť výhybku z letnej starostlivosti o pleť, zmeniť prístup a hlavne kozmetické prípravky ktoré hrali hlavnú úlohu počas slnečných mesiacov. Netreba pritom zabúdať na komplexné salónne ošetrovanie pokožky.


Ako ste iste už mnohokrát počuli, pokožka je najväčší telový orgán ktorý nás chráni pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia - znečisteným ovzduším, poveternostnými podmienkami, teda vetrom, mrazom či slniečkom. Treba sa o ňu starať počas celého roka.


Pleť na tvári je akýmsi zrkadlom človeka, odrazom nášho životného štýlu. Na epidermu, najvrchnejšiu časť pokožky, pôsobíme aj pomocou kozmetických prípravkov. Tie treba správne používať podľa typu a stavu pleti. Je potrebné prehodnotiť obsah kozmetickej výbavy. Hydratácia zostáva aj naďalej dôležitá, netreba pritom zabúdať pleť hydratovať zvnútra dostatočným pitným režimom, aj keď už niesú horúčavy. Slnko už tak nehreje, no na svojej sile nestráca. Preto by denné krémy mali počas celého roka obsahovať ochranný UV faktor. Opálená pokožka môže na jeseň vyzerať mdlo a bez života, leto na nej zanechalo stopy v podobe pigmentových škvŕn, prvé vrásky, či prehĺbenie už existujúcich vrások .
Je veľmi vhodné ju zavlažovať aplikáciou hydratačných sér či masiek v kozmetickom salóne. Chladné mesiace sa nesú v znamení výživy. Výber opäť závisí od typu, veku a aktuálneho stavu pleti, mali by však obsahovať mastnejšie zložky. Salónne ošetrenie ponúka rôzne kúry či ošetrenia s obsahom účinných látok ako sú napr. vitamíny, antioxidanty, minerálne látky, peptidy, extrakty z morských rias, bieleho čaju, pagaštanu konského či rozmarínu. Tie jej dodajú potrebnú energiu na jej obnovu.


Po lete môžete absolvovať napríklad aj profesionálne ošetrenie pleti HydraFacial. Toto exkluzívne prístrojové ošetrenie ponúka neinvazívne omladenie pleti novej generácie, podporuje mladistvý vzhľad - pôsobí proti starnutiu , urýchľuje odlučovanie zrohovatených buniek nahromadených na povrchu pokožky, navracia pleti vitalitu, pevnosť a pružnosť , a nielen to. Hydrafacial je multifunkčný prístroj, ktorý umožňuje exfoliáciu, hydropeel, hĺbkové čistenie, hydratáciu, infúziu roztokov a účinných látok, hydradermabráziu, lymfodrenáž, intenzívne červené svetlo na podporu tvorby kolagénu a elastínu a modré svetlo na podporu liečby akné. Okrem prístrojového ošetrenia môžete absolvovť profesionálne ošetrenia kozmetikou Dermalogica a mnoho iného.


Zastavte uponáhľaný čas a urobte niečo pre seba.


Každá zákazníčka odchádza príjemne zrelaxovaná, s dobrým pocitom že urobila niečo pre seba a svoju pleť.
Vaša kozmetička Janka Veselovská